Projekt

HV Residence 21

Stav projektu: dokončené
Motto: –
Rok dokončenia: 2009

Rekonštrukciou a nadstavbou neobývaného chátrajúceho meštianskeho domu v samotnom centre Žiliny, bolo vybudovaných 9 luxusných bytov a dva obchodné priestory. Meštiansky dom z roku 1906 svojou polohou, ale aj pôvodným architektonickým riešením podliehal pamiatkovej ochrane. Byty boli upravované a zariaďované na mieru svojim budúcim vlastníkom. Celkové investičné náklady dosiahli 2.3 milióna EUR. Prvý projekt oddelenia developmentu spoločnosti LICITOR bol zavŕšený úspešným dopredajom všetkých priestorov v meštianskom dome.
Rekonštrukcia pozostáva zo štyroch podlaží, na ktorých sa nachádza spolu deväť bytov , unikátnych nielen svojou dispozíciou, ale aj históriou. Na prízemí sa nachádzajú dva samostatné obchodné priestory.

„Tak v centre ako sa len dá“ nie je len reklamný slogan. Projekt HV Residence 21 leží skutočne v samom historickom centre Žiliny, na tichej ulici Horný Val, iba 150 metrov od Mariánskeho námestia. Počas leta preto môžete ľahko nasať príjemnú atmosféru mesta, v zime zas oceníte kľud, ktorý daná lokalita poskytuje.


Počet vybudovaných m2: 1 400.